Małe łazienki (liczące sobie w naszych blokach około 4 m 2) mają to do siebie, iż sprawiają wiele kłopotów z ich funkcjonalnym, a zarazem estetycznym urządzeniem.  Z uwagi na ograniczoną powierzchnie tego pomieszczenia niewiele mamy do wyboru, jeżeli chodzi o samą aranżację. Zazwyczaj zamiast dużej i wygodnej wanny , instalujemy sobie kabinę prysznicową. Biorąc pod uwagę umywalkę również oglądamy się za bardziej mała funkcjonalną. Tym samym dopasowujemy do niej odpowiedniej wielkości baterie łazienkowe. Należy tutaj podkreślić, iż armatura sanitarna stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia naszej łazienki. 

Przy wyborze trzeba zatem wziąć pod uwagę kilka niezmiernie istotnych aspektów, takich jak między innymi długość wylewki. W przypadku niedużych umywalek zdecydowanie najlepiej sprawdzają się baterie łazienkowe  z krótkimi wylewkami. Często tez taka bateria łazienkowa jest nieruchomo instalowana do umywalki. Pomimo wszystko jednak nie oznacza to wcale, że musi być ona brzydka i nieefektowana. Producenci oferują w tym zakresie szereg naprawdę interesujących modeli, które bez problemu dopasować można do stylu łazienki. Warto też wziąć pod uwagę to, że sporo firm proponuje gotowe linie wyposażenia dopasowane do małych pomieszczeń obejmujące również armaturę.

Bardzo często w niedużych łazienkach rezygnuje się z wanny na rzecz kabiny prysznicowej. Często  decydujemy się na takie rozwiązanie  ze  względów  praktycznych, ekonomicznych i funkcjonalnych. Kabina nie tylko zajmuje mniej miejsca w naszej łazience, ale też zastępując prysznicem tradycyjną kąpiel w wannie, zaoszczędzimy na zużyciu wody.

Jeżeli chodzi o dobór odpowiednich kranów to w tym wypadku z kolei najlepszym rozwiązaniem są baterie natryskowe podtynkowe. Dzięki nim można zaoszczędzić nieco cennej przestrzeni. Poza tym i w kabinie też będzie więcej miejsca, co na pewno wpłynie na komfort korzystania z niej. Bardzo praktyczna jest między innymi armatura z przełącznikiem natrysku.

Ostatnio ważna kwestią w naszej malej łazieneczce jest oczywiście umeblowanie oraz pralka. Producenci mebli łazienkowych, z uwagi na ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni oferują zestawy funkcjonalnych mebli pod umywalkowych i obok umywalkowych oraz podwieszanych, często już z lustrem. Meble te nie zajmują dużo miejsca, a tym samym umożliwiają przechowywanie w nich niezbędnych rzeczy w łazience. Gustowna wisząca szafka z lustrem nad umywalką, umożliwi nam trzyma środki i kosmetyki pielęgnacyjne w zasięgu ręki, a lustro ułatwi codzienną toaletę.

Ostatni element to pralka, która  zazwyczaj tez znajduje się w naszej łazience. Biorąc pod uwagę potrzeby na wykonywanie prań, należy dobrze zastanowi c się nad jej wielkości, a tym samym jednorazowym załadunkiem. Im mniejsza pralka, tym mniej prania pomieści za jednym razem. Wszystko w dużej mierze zależy  od ilości członków naszej rodziny. Najlepiej wybrać w miarę mała i praktyczną. Dzięki czemu zaoszczędzimy na dodatkowej powierzchni w naszej łazience.