Jaki powinien być wkrętak? Przede wszystkim ergonomiczny, praktyczny i trwały- to są podstawowe cechy, jakimi powinien się charakteryzować. Obecnie na rynku budowlanym możemy spotkać wkrętaki z grzechotką. Narzędzia te dzięki funkcjonalnej konstrukcji, ułatwiają pracę przy różnego rodzaju naprawach i remontach.

Rękojeść takiego wkrętaka ma przede wszystkim ergonomiczny kształt. Gwarantuje to pewny chwyt, co minimalizuje ryzyko wyślizgnięcia się narzędzia z dłoni operatora. Większa średnica uchwytu pozwala na uzyskanie dodatkowej siły obrotu, natomiast mniejsza stwarza możliwość szybszego dokręcania oraz luzowania śrub. Rękojeść można dodatkowo złożyć w celu zwiększenia siły obrotu. Takie rozwiązanie umożliwia także dotarcie do trudno dostępnych miejsc. W uchwytach takich narzędzi znajdują się specjalne magazynki, które zawierają odpowiednią ilość różnych końcówek. Użycie końcówek jest bardzo proste ? wystarczy umieścić je w magnetycznym uchwycie, umożliwiającym ich szybką wymianę. Na komfort użytkowania wkrętaka z grzechotką wpływa sam mechanizm grzechotki, wyposażony dodatkowo w funkcję blokady. Pozwala na znaczny skok gwintu przy niewielkim obrocie. Siła wytwarzana w trakcie używania wkrętaka wymaga użycia wysokiej klasy materiałów w procesie produkcji narzędzia. Zazwyczaj są produkowane z twardej stali narzędziowej, zgodnie z normami ISO 2380-, 89-05-01. Zabezpiecza się również miejsce połączenia grotu z rękojeścią, w którym to najczęściej dochodzi do awarii narzędzia. Ostrza dodatkowo posiadają jasne, chromowane wykończenia z radełkowaną powierzchnią.

Wkrętaki z grzechotką zostały stworzone z myślą o skutecznej i komfortowej pracy. Łączą w sobie najnowsze rozwiązania technologiczne z funkcjonalnością, dzięki której mają szerokie spektrum zastosowań.