Szlifiierka

Szlifowanie wydaje się pozornie jedną czynnością, a tak wiele ma możliwości. Pod tym hasłem kryją się zróżnicowane czynności, takie jak szlifowanie precyzyjne czy zgrubne. Dlatego do tego celu potrzebujemy dwóch całkiem różnych narzędzi szlifierski.

Szlifowanie precyzyjnie

Jeśli zależy ci na precyzyjnie wykonanej pracy, dokładnie i kunsztownie obrobić niewielkie elementy sięgniemy po szlifierkę prostą precyzyjną typu PRAA3AEO Celma. Urządzenie to Zyskało uznanie specjalistów, rzemieślników ? kamieniarzy, złotników, artystów, ale także hobbystów, np. modelarzy, amatorów handmade. Jest to bardzo wszechstronne urządzenie pozwalające wykonać szereg prac wymagających precyzji, dzięki bogatemu wyposażeniu standardowemu: zapasowe szczęki, klucze, wiertło, kamienie szlifierskie o różnych kształtach, polerki ? łącznie 40 elementów. Niewątpliwie ucieszy to użytkownika, ponieważ nie musi od razu inwestować w osprzęt. Atutem jest również płynna regulacja obrotów, która pozwala dostosować parametry szlifierki do rodzaju wykonywanej pracy. Producent zadbał o przystosowanie urządzenia do wymagań operatora, któremu zależy na dokładności. Do szeregu przemyślanych udogodnień musimy jeszcze dodać blokadę wrzeciona ułatwiającą wymianę narzędzia roboczego, co wpływa na komfort użytkowania. Praktycznym rozwiązaniem gwarantującym precyzyjną pracę jest innowacyjna konstrukcja szlifierki. PRAA3AEO wyposażona została w elastyczny przewodu oraz dodatkowy wieszak na szlifierkę. Dzięki temu nie musimy trzymać całego urządzenia, a jedynie przewód – mniej męczymy ręce, mogąc przez długi czas efektywnie szlifować. Urządzenie to posiada też minus, który wynika z przystosowania jej do wykonywania działań wymagających precyzji. Wrzeciono mocno trzyma się głowicy i przewód elastyczny jest ciężko rozłączyć. Dlatego też osoby, które chcą często zmieniać tryb pracy ? bez przewodu elastycznego/z przewodem elastycznym ? mogą być niezadowolone ze szlifierki precyzyjnej prostej PRAA3AEO. Producentowi w jednym małym szczególe zabrakło konsekwencji ? na imadełku nie ma gumowych osłon zabezpieczających przed ślizganiem urządzenia.

Szlifowanie zgrubne

Szlifowanie zgrubne to już inny charakter wykonywanej pracy i tutaj polecane są szlifierki mimośrodowe typu PEX 400 AE Bosch. Urządzenie to idealnie sprawdza się przy pracach na dużych płaszczyznach. Model ten również dedykowany jest dla majsterkowiczów amatorów ( sporadycznie używają tego narzędzia). PEX 400 AE sprawdzi się w takich działaniach, jak: renowacja mebli, drobne remonty, itp. Podobnie jak w przypadku wyżej opisanego modelu, szlifierka mimośrodowa marki Bosch posiada bogate wyposażenie. Wraz z urządzeniem producent dostarcza znaczny zapas papierów ściernych o różnych ziarnistościach, zapasową stopę oraz narzędzie ułatwiające zakładanie papieru. Dzięki temu szybko zmienimy papier, a także bez problemu dobierzemy rodzaj i ziarnistość papieru ściernego do obrabianego materiału. Wszystko to sprawia, że praca z urządzeniem jest łatwa i przyjemna. Ponadto wszelkie działania możemy zacząć od razu po dokonaniu zakupu. Niewątpliwym atutem szlifierki jest także płynna regulacja prędkości, gwarantuje to dokładną pracę i osiągnięcie doskonałych efektów. Co więcej ogumowana rękojeści główna i dodatkowy uchwyt pozwalają na długotrwałe, precyzyjne działanie. Kolejną zaletą jest zintegrowany system odpylania. Jest to udogodnienie, które zapewnia czystą pracę. Powstający podczas szlifowania pył gromadzi się w specjalnie do tego przystosowanym pojemniku, który zawiera filtr wielokrotnego użytku. Po skończonej pracy wystarczy go tylko wytrzepać, co znacznie obniża koszty eksploatacji szlifierki. Pojemnik na pył jest szczelny, ale niestety ciężko się wyciąga, co sprawia trudności przy jego oczyszczaniu.