Wybieranie prezentów dla naszych milusińskich, znajomych, przyjaciół oraz krewnych sprawia wiele przyjemności jak i kłopotów. Często stojąc przed półką z upominkami w markecie zastanawiamy się co jej lub jemu kupić. A kiedy dokonamy już tego trudnego wyboru, przychodzi czas na eleganckie zapakowanie prezentu.

Do tej czynności potrzebne są: ozdobny papier, kolorowe wstążki tudzież inne dekoracje oraz swego rodzaju inwencja twórcza. Jeżeli nie posiadamy tych ozdobnych gadżetów, to dla kreatywnego śmiałka zawsze znajdzie się coś w domu. Na szczęście, nawet z szarego papieru i kawałka sznurka można stworzyć wyjątkowe opakowanie na prezent. Zrób to sam i zapakuj prezenty w to, co masz akurat pod ręką.
Co można wykorzystać do zapakowania prezentów?
Żeby oryginalnie i efektownie zapakować prezent przyda ci się wszystko co masz pod ręką. Papierowe taśmy, papier pakowy, kolorowe sznurki, a nawet gumka do mazania w towarzystwie tuszu? Sprawdzą się również resztki tapety czy rurki po papierze toaletowym. Nie zapomnij o nożyczkach, linijce, taśmie klejącej oraz kleju i o czymś do pisania.
Nie musisz wykorzystywać tych samych rzeczy, których ja użyłam ? wiele z nich można spokojnie zastąpić innymi. Rusz głową, przeszukaj szuflady i zakamarki, a na pewno znajdziesz coś oryginalnego, w co będzie można zapakować prezent.

Pakowanie prezentu w szary papier i taśmy washi
Do zapakowania pierwszej paczuszki można użyć taśm washi. Są to kolorowe, papierowe taśmy dostępne w każdym sklepie papierniczym i w internecie. Skorzystaj również z kolorowych sznureczków i zwykłego szarego papieru pakowego.
Zapakuj pudełko w papier, oklej taśmą w wybrany sposób i na koniec przewiąż sznurkami.
Pomysł na zapakowanie prezentu w pudełko po butach
Jeśli nie masz żadnego ładnego pudełka, a jedynie stare pudełko po butach, skorzystaj z tego pomysłu.
Żeby po rozpakowaniu nie było widać napisów na opakowaniu, warto okleić całość okleiną. W tym wypadku można użyć kawałków, które zostały po ostatnim remoncie.
Po użyciu okleiny, na brzegach pudełka przyklej papierowe tasiemki washi, dzięki czemu uzyskasz bardziej wesoły i kolorowy efekt.
Pozostało związać pudełko tasiemką lub sznurkiem i dołożyć etykietkę z imieniem obdarowanego.
Dekorowanie papieru własnoręcznie zrobionymi stempelkami
Kolejny sposób wymaga troszkę więcej pracy niż poprzednie, ale efekt jest naprawdę bardzo fajny.
Ponownie potrzebny ci będzie najzwyklejszy szary papier.
W starej gumce do mazania wytnij wzorek, np. strzałeczkę składającą się z paseczków. Możesz wykorzystać ten wzór lub poświęcić trochę więcej czasu i zrobić coś innego, bardziej zaawansowanego i pasującego do okazji, np. serduszka, tort, bombkę, małą choineczkę itp. Wszystko zależy od twojej wyobraźni i umiejętności.
Po wycięciu wzoru, na szarym papierze narysuj linie, które przydadzą się w czasie odbijania stempla. Dzięki nim odstępy między poszczególnymi odbiciami będą równe.
Między odbitymi wzorkami zrób czerwonym pisakiem kreseczki, dzięki czemu dekoracja papieru jest bardziej kolorowa.
Do związania prezentu wykorzystaj długi kawałek tkaniny, który zwiąż w kokardę
Pudełko oklejone papierem do scrapbookingu
Jeżeli nie przemawia do ciebie szary papier, możesz do pakowania prezentów wykorzystać scrapbookingowy. Nie jest drogi, za to jest dość sztywny i można z niego zrobić małe pudełeczko!
Możesz wykorzystać dość sztywne pudełko lub papierem do scrapbookingu okleić stare i brzydkie pudełko.
Za pomocą papierowej taśmy ozdób jego brzegi, które niestety nie zawsze wychodzą tak równo jak byśmy chcieli. Na szczęście washi tape doskonale je maskuje.
Na koniec sznureczek lub tasiemka i kolejne proste opakowanie zrobione!