Elementy z kamienia naturalnego czy klinkieru są bardzo trendy. Nadają efektownego wyglądu, a przy tym tworzą swego rodzaju naturalistyczny wygląd naszego domostwa.

Dekoracje (np. glazura czy terakota) z materiału ceramicznego lub kamienia naturalnego wytwarzane są od tysięcy lat. Materiał ten jest wyjątkowy nie tylko ze względu na trwałość lecz również dlatego, że z biegiem lat proces starzenia się i ścierania nadaje mu patyny i charakteru. Podłoga i ściany stają się piękniejsze nabierając szlachetnego wyglądu. Lecz aby tak się stało niezbędne jest stosowanie dobrych środków oraz właściwych sposobów pielęgnacji.

Bogata oferta na rynku płytek ceramicznych i klinkierowych może stwarzać trudności w dokonaniu wyboru płytki, a także w określeniu, jaki typ płytek czy klinkieru został ułożony w naszej łazience, holu, kuchni czy pralni. Wadą tego typu elementów wykończeniowych jest to, że po pewnym czasie ich eksploatacji taka aranżacja zmienia kolor, staje się przybrudzona, a tym samym przestaje spełniać swoje funkcje dekoracyjne. Niezależnie od ich rodzaju, zastosowanie klinkieru do wykonania elementów ogrodzenia, fasady budynku, grilla czy kominka wiąże się z koniecznością poddawania powierzchni klinkierowych odpowiedniej pielęgnacji. Poprzez zabezpieczenie klinkieru uzyskamy długotrwały efekt w postaci czystej i odpornej na czynniki zewnętrzne powierzchni.

Wybór środków do pielęgnacji zależy od rodzaju płytki. Płytki szkliwione, polerowany kamień naturalny oraz twarde nienasiąkliwe płytki należy czyścić i pielęgnować środkami dostosowanymi do tego rodzaju materiału. Nieszkliwione oraz nasiąkliwe płytki ceramiczne i klinkierowe wymagają środków nasączających i wypełniających pory.

Do impregnacji i pielęgnacji elementów wykonanych z klinkieru lub kamienia naturalnego proponujemy tzw. oleje do klinkieru. W przeciwieństwie do środków silikonowych te się nie łuszczą i nie wycierają. Na rynku możemy spotkać wiele środków na bazie oleju, służących do pielęgnacji tego typu elementów dekoracyjnych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Najpopularniejszy i skuteczny jest Olejoflex. Produkt ten to profesjonalny środek do zabezpieczania i pielęgnacji klinkieru, cegły licówki, płytek glinianych oraz innych powierzchni nieglazurowanych. Preparat może być stosowany zarówno przed fugowaniem (ułatwia usuwanie zabrudzeń zapraw i fug), oraz po fugowaniu. Preparat zmniejsza chłonność powierzchni, pogłębia i ożywia kolor. Zabezpieczone powierzchnie mniej chłoną brud i są łatwiejsze w czyszczeniu i konserwacji. Do stosowania wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Sposób użycia:

Olejoflex jest produktem gotowym do użycia. Zaleca się dokonanie wstępnej próby na małej niewidocznej powierzchni. Powierzchnie należy oczyścić za pomocą wody z mydłem, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Olejoflex nanosić równomiernie za pomocą pędzla lub szmatki. Nadmiar usuwać za pomocą wody z detergentem. Czas schnięcia powłoki od 6 do 20 godzin.

Środek palny, chronić przed dziećmi. Nie zawiera rozpuszczalników.

Przed zastosowaniem środka na całej powierzchni sprawdzić jak dany środek działa na daną powierzchnię.