Wyposażenie łazienki wydaje się łatwe, zwłaszcza gdy mamy ją niewielkich rozmiarów w naszym blokowym mieszkanku. Zazwyczaj na 4 lub 5 m2 mieści się wanna, umywalka, pralka oraz jakaś podręczna szafka lub półka. Jednakże wystrój łazienki to również meble łazienkowe, które mogą podkreślać jej urok i wkomponowywać się w aranżację naszej łazienki.

Czołowi producenci mebli łazienkowych starają się, aby te były doskonałej jakości, wysokiej funkcjonalności ( nawet do małych łazienek), a także bogatej kolorystyce i nowoczesnym designie. Modele, w najmodniejszych w tym sezonie kolorach: wanilia, cappuccino, bordo, fiolet i antracyt, zostały wykonane w nowoczesnej technologii akrylowej, która stanowi zupełną nowość w meblach łazienkowych.

W skład kolekcji mebli łazienkowych wchodzą: szafka podumywalkowa, dwa warianty szafki wysokiej wiszącej ? tradycyjna lub z półkami i koszem na bieliznę, szafka niska, a także szafka z lustrem, która opcjonalnie może być wyposażona w dodatkowe oświetlenie.

Meble te powstają w oparciu o bieżące trendy i z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Modne w tym sezonie kolory to: białym, legno ciemne, tabac cherry, choco, wanilia, cappuccino, bordo, fiolet i antracyt. Współczesne kolekcje mebli łazienkowych charakteryzują się   najwyższą jakością wykonania i funkcjonalnością z nowoczesnym wzornictwem i oryginalnością. Bogata kolorystyka oraz proste, kubistyczne kształty, sprawiają, że serie doskonale sprawdza się w każdym wnętrzu łazienkowym, nadając mu jednocześnie wyjątkowy, indywidualny charakter.

Kolekcje te zawierają liczne, praktyczne rozwiązania, ułatwiające codzienne użytkowanie oferowanych przez nią zestawów meblowych. Meble wykonane są w nowatorskiej technologii polegającej na połączeniu płyty MDF średniej gęstości z akrylową powłoką. Akrylowa powłoka gwarantuje długotrwałe zachowanie oryginalnego koloru powierzchni frontowych i ich bardzo efektowny wysoki połysk. Zastosowanie płyty akrylowej zapewnia zwiększoną odporność na szkodliwe działanie wody, wilgoci i pary wodnej. Atutem powierzchni akrylowej jest również wyjątkowa łatwość z jaką poddaje się zabiegom czyszczącym. Ma to szczególne znaczenie w łazience, w której utrzymanie właściwej higieny jest absolutną koniecznością. Powłoka akrylowa była dotychczas stosowana w droższych meblach kuchennych.

Ciekawym rozwiązaniem, które z pewnością spotka się z dużym uznaniem użytkowników jest szafka z koszem, czyli taka, w której w dolnej części zamiast półek montuje się pojemnik na bieliznę. Zabudowa tradycyjnego kosza jest bardzo praktyczna, umożliwia bowiem maksymalnie wykorzystanie powierzchni łazienki, a jednocześnie pozwala na wygodne przechowywanie bielizny w sposób niewidoczny dla oka.

Zaletą nowoczesnych mebli łazienkowych jest to, iż we wszystkich szafkach wchodzących w skład kolekcji zastosowano wygodne, ergonomiczne uchwyty oraz wysokiej jakości mechanizm hamujący, dzięki któremu szuflady w ostatniej fazie zamykania zwalniają tempo i delikatnie się domykają bez konieczności dodatkowego zatrzaskiwania. Jest to szczególnie ważne rozwiązanie w łazienkach, w których będą przebywały małe dzieci.