Masz krzywą wylewkę i nie wiesz, co zrobić?

Być może samodzielnie budowałeś lub wykańczałeś dom, sam przygotowałeś wylewkę pod schody i nie wyszła równo. Albo fachowcy, którzy dla Ciebie pracowali nie spisali się najlepiej i wylewka jest krzywa.

Jeśli tak się zdarzyło, na zapewne nie byłeś zadowolony. Teraz, gdy przyszedł czas na wykończenie schodów zastanawiasz się, jak zniwelować nierówności przy mocowaniu stopni.

Nie równa wylewka pod schody nie oznacza wcale, że nie możesz mieć równych, stabilnych i nieskrzypiących schodów. Sposobem na rozwiązanie problemów ze źle wykonaną wylewką jest odpowiednie zastosowanie kołków montażowych do schodów.

Mocowanie drewnianych stopni na nierównej wylewce betonowej

Stopnie możesz zamontować na kołkach montażowych. Pisaliśmy już o tym jak zamontować kołki do schodów. Jeśli powierzchnia betonowa stanowiąca podstawę nie jest dobrze wypoziomowana, wówczas w czasie montażu powinieneś zniwelować tą różnicę. Zanim nałożysz stopień na stałe na kołki, najpierw nałóż podkładki dystansowe. Przetestuj je i sprawdź przykładając poziomicę, czy stopień będzie się znajdował we właściwym położeniu. Wyrównuj poziom nakładkami do momentu, kiedy uzyskasz pożądany efekt. Jeśli pod stopniem pozostanie wolna przestrzeń, możesz wypełnić ją pianką poliuretanową niskorozprężną.

W ten prosty sposób pozbędziesz się problemu. Wyrównasz oraz idealnie wypoziomujesz Twoje schody tak, abyś mógł z nich korzystać bezpiecznie i wygodnie.