Zastanawiasz się, w jaki sposób zamontować schody w Twoim nowym domu? Chcesz samodzielnie przymocować stopnie do betonowego podłoża? A może Twoje stare schody nie są stabilne, skrzypią i wymagają naprawy?

Bez angażowania ekipy montażowej możesz sam wykonać wszystkie wspomniane prace. W jaki sposób wykonać samodzielny montaż? Wbrew pozorom to nic trudnego, wystarczy, że skorzystasz z instrukcji zamieszczonej poniżej. W kilka chwil zamontujesz drewniane stopnie do zwartego betonowego lub kamiennego podłoża.

Montaż stopni z wykorzystaniem kołków przebiega w kilku etapach

1. Najpierw w betonie wywierć otwory w miejscach, w których chcesz dokonać mocowania

2. W otworach umieść znaczniki

3. Przyłóż do nich stopień tak, aby na spodzie stopnia znaczniki pozostawiły ślady w miejscach, w których będziesz nawiercał otwory

4. Nawierć otwory w drewnie w zaznaczonych punktach

5. W otworach wywierconych w betonie stanowiącym podstawę schodów umieść kołki i dokręć je wkrętami

6. W zależności od stopnia wyrównania podłoża możesz wykorzystać podkładki dystansowe

7. Nałóż stopień umieszczając kołki w otworach, które wywierciłeś wcześniej w stopniu

8. Wymiary górnej części kołka umożliwiają montaż bezpośredni na wcisk bez luzu, co sprawia, że nie musisz używać pianki montażowej

Kołki wykonane z pełnowartościowego materiału, jakim jest polipropylen nie łamią się. Nie tracisz więc czasu na dopasowanie kolejnego kołka ani pieniędzy na zakup dodatkowych elementów.

Przedstawiony sposób montażu jest niezwykle prosty i nie wymaga od Ciebie szczególnych umiejętności ani dużej wprawy. Dzięki zastosowaniu elastycznego bolca zamontowane schody nie skrzypią podczas chodzenia. Nie ma to dużego znaczenia dla bezpieczeństwa schodów. Jednak każdy, kto miał problem ze skrzypiącymi schodami zdaje sobie sprawę z tego, jak irytujące jest to dźwięk. Eliminacja skrzypienia i zapewnienie pełnej stabilności gwarantuje Ci pełen komfort i wygodę użytkowania schodów.