Mieszkania pełne radości, dynamizmu, słońca i tego co nazywamy szeroko pojętym życiem przywołują nam na myśl powszechnie popularny styl modernistyczny. Charakteryzują się zbyteczną ornamentyką, lekkimi meblami, swego rodzaju oryginalnością oraz dużą przestronnością przestrzeni.  To doskonałe rozwiązania dla młodych i operatywnych ludzi. Ale nie tylko. Każdy z nas może upatrywać to na swój indywidualny sposób. Dlatego pojęcie ożywienia naszego wnętrza ma dość szerokie zastosowanie i przejawia się w wielu aspektach naszego życia i często podyktowane jest naszym charakterem. Zatem jak ożywić wnętrze ?

Modne barwy i kolory

To pierwsze charakterystyczne cechy żywego wnętrza. Zawsze jasne i ogniste barwy takie jak pomarańcza, żółć czy czerwień dodadzą energii i dynamizmu. Doskonale wpisują się w stalowe, szare, białe oraz czarne odcienie w naszym salonie, kuchni czy łazience. Dodają im swego rodzaju ekstrawagancji i są trendy. Zieleń typu limonki doda wprawi w pozytywny nastrój nawet największego ponuraka. Tylko nie przesadzajmy z tymi barwami. Niech one nadadzą ton, a nie będą podstawowym kolorem w pomieszczeniu.

Aby zmienić nasze wnętrze nie potrzeba zbyt wiele. Wystarczy wprowadzić kilka nowoczesnych i modnych dziś elementów, zamiast konwencjonalnych farb, kafelek czy tapet.

Fototapety dziś bardzo trendy

W latach 70-tych były bardzo popularne. Ze względu na swoją jakość i wygląd wyszły z mody jako objaw szeroko pojętego kiczu. Obecnie już wykonywane techniką cyfrową nie przypominają form z przed 30-stu lat. Dzięki wysokiej jakości i rozdzielczości wspaniale wpisują się w świeże modernistyczne wnętrza.  Mają ta magiczna moc, że swoim wizerunkiem mogą ożywić ciemne medytacyjne wnętrze, dodając mu energii i swoistego wyrazu. Dzięki temu spokojne zacisze naszego salonu nabiera nieco szczęśliwych i przyjaznych akcentów w naszym ciemnym salonie czy pokoju.

Jasna i monotonna kuchnia- jak inaczej zupełnie się prezentuje z kontrastowymi obrazami fototapety. Żywe obrazy dodadzą smaku i aromatu naszej kuchni.

Hmm- kolorowe i naturalistyczne  naklejki na nasze lodówki. Fantastycznie udekorują sprzęt AGD i wprowadza żywe akcenty w naszej kuchni

Zdjęcia i obrazy na ścianie

Dodatki na nasze ściany to swego rodzaju kropka na ?I? w naszym mieszkaniu. Do nich należą obrazy, sztychy i zdjęcia, które nigdy nie wyszły z mody. Niewątpliwie obrazy zawsze podkreślały i nadawały charakter naszemu wnętrzu. Szczególnie pejzaże i elementy florystyczne w ciekawej oprawie doskonale prezentują się w naszym M.

Wspólne rodzinne zdjęcie doda optymizmu i indywidualności naszemu salonowi. No bo któż by miał taki sam podobny obraz u siebie ?

Szkło hartowane

Zamiast tradycyjnych kafelek w kuchni zapanował trend na szkło tudzież plastik. Te elementy doskonale podkreślają modernizm na przykład w naszej kuchni.

Elementy  i  detale szklane dodają lekkości konstrukcji naszego wnętrza. Przywołują optyczne wrażenie przestrzeni i większego wnętrza. Ich atutem jest też światło. Przez szklane ściany, luksfery czy drzwi wpada dużo więcej światła, dzięki czemu nasze pomieszczenia wydaja się mniej ponure.  Ponadto jest to wspaniały sposób na wprowadzenie nieco współczesnej awangardy do naszego wnętrza.