Kołki do schodów do podłoża betonowego umożliwią Ci prosty i solidne przymocowanie stopni wykonanych z drewna lub innych materiałów drewnopochodnych do materiałów budowlanych takich jak beton, kamień naturalny o zwartej strukturze, cegła pełna czy bloczki z betonu lekkiego. Pamiętaj tylko, że zastosowanie kołków jest możliwe, jeśli drewniane stopnie, które chcesz montować są grubsze niż 25 mm.

Jak zbudowane są kołki montażowe?

Kołki montażowe składają się z dwóch elementów: kołka (koszulki) oraz wkrętu do drewna.

Większość zestawów, które możesz kupić będzie zawierać dodatkowo podkładki dystansowe oraz ostre znaczniki metalowe.

Podkładki dystansowe pozwolą Ci optymalnie wypoziomować montowane stopnie a metalowe znaczniki służą do zaznaczenia miejsca w drewnie, gdzie będziesz wiercił otwory na kołki. Wszystko po to, aby elementy Twoich schodów idealnie do siebie pasowały.

Na czym polega komfort użycia kołów do schodów?

Kołki posiadają wiele zalet. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność oraz estetykę stosowania.

Są przede wszystkim proste w montażu.

Nie musisz być specjalistą, inżynierem czy budowlańcem. Wystarczy, że potrafisz trzymać w ręce wiertarkę i wiesz, do czego służy poziomica. Kołki mocujesz na wcisk. Zastosowano w nich system rozpierania w części dolnej, dzięki temu wszystkie stopnie, które zamontujesz będą stabilne i wytrzymałe. Ale to nie wszystko.

Kołki do schodów zapewniają Twoim schodom doskonały wygląd.

Nie będziesz musiał patrzeć na śruby widoczne na stopniach. Nie będziesz musiał się trudzić, aby zamaskować dodatkowe elementy montażowe tak, żeby nie rzucały się w oczy. Kołki do schodów są zupełnie niewidoczne. Dzięki temu Twoje schody będą wyglądały idealnie. Dodatkowo ułatwi to konserwację schodów oraz utrzymanie ich w czystości, bowiem na powierzchni stopni nie będzie żadnych uszkodzeń. Co więcej Twoi znajomi będą zaskoczeni, że tak doskonale poradziłeś sobie z montażem. Być może nawet poproszą Cię o pomoc przy odnowieniu własnych schodów.