Ślicznie zaaranżowane i przytulne mieszkanie to marzenie każdego z nas. Takie, w którym człowiek odpoczywa, relaksuje się, czuje się jakby go opatulała atmosfera jego ścian i aby było na czym oko zawiesić. Ale jak stworzyć taki nastrój w naszym domu ?

Na charakter wnętrza składa się wiele elementów. Do tych najważniejszych, wpływających na klimat w naszym mieszkaniu są meble, dodatki, a także ściany. Kwestia dopasowania odpowiedniego i zharmonizowanego stylu, który da nam pełen komfort przebywania w naszym wnętrzu nie jest prosta. Szczególnie gdy zależy nam nie tylko na spokojnej, ale też nietuzinkowej aranżacji.

Obecnie modne trendy i motywy japońskiej to doskonałym pomysłem na oryginalną, a zarazem medytacyjną stylistykę w naszym M. Japońska sztuka urządzania wnętrz bazuje na dwóch najistotniejszych dla niej wartościach:  prostocie i harmonii. Tradycyjne aranżacje domów Japończyków charakteryzuje klimat spokoju i wyciszenia, idealny do medytacji. Sprzyja temu minimalizm dodatków oraz ich wyraźne odniesienia do związków z naturą czyli krzewy kwitnącej wiśni, tak charakterystycznych dla tego dalekiego kraju, krzewów bonsai lub szemrzących delikatnie domowych fontann. Sprzęty i meble codziennego użytku również wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak drewna, kamienia, papieru i tkaniny. Lekkie parawany dzielą poszczególne wnętrza, a podłogę uświetniają słomiane maty. Domowe rytuały dzieją się blisko ziemi, stąd niziutkie łatwy i poduszki jako substytuty krzeseł.

Jednak aż tak nie musisz zmieniać swojego wnętrza. Aby wprowadzić harmonię, nastrój i indywidualizm do własnego salonu lub sypialni wystarczy wielkoformatowa fototapeta z motywem krzewu wiśni. Świeżość doznań młodych drzew i krzewów wiśni zainspiruje i uspokoi każde stylizowane wnętrze. Ich urok doskonale rozświetli i ożywi każde pomieszczenie. Kwitnące wiśnie w Japonii wspaniale wpisują się w nowoczesne, modernistyczne wnętrza naszych mieszkań. Podkreślają prostotę i minimalistyczną stylizację, nadając im akcentu i charakteru, a tym samym wprowadzając ciepło, spokój i harmonię. Oddają swego rodzaju równowagę duchową- aż chce się medytować i uprawiać jogę. Czyż nie jest to kusząca perspektywa ?