Na rynku polskim jest duża gama producentów oferujących tysiące odcieni farb do ścian wewnętrznych jak i zewnętrznych. Każda nich ma swój skład i właściwości. Jednakże jak dobrać odpowiednią farbę do pokoju dziecięcego. Wiadomo ze chcemy żeby był ona bezpieczna oraz szybkoschnąca. Tym bardziej ze ostatnie badania wykazują, iż co drugi Polak jest alergikiem i ta tendencja jest pogłębiająca.

Szczególnie tyczy się to dzieci. Oznacza to, ze coraz więcej dzieci cierpi na różne odmiany alergii. Chcąc zatem zapewnić dziecku komfort w pokoju, nie tylko musimy skupić się na tym, aby było kolorowo i praktycznie. Pamiętajmy też o zdrowiu. Na rynku znajdziecie wiele produktów, które są hipoalergiczne. Jedną z ważniejszych kwestii jest dobór odpowiednich farb do pokoju dziecięcego, zarówno tych pokrywających ściany jak i lakierów na meblach.  Należy tutaj dodać że pokój dziecięcy to jest szczególne pomieszczenie, w którym warto trochę poruszyć wodzę wyobraźni nasze i naszych milusińskich i stworzyć w nim pejzaż prosto np. z ulubionej bajki naszej pociechy. Malowanie pokoju dziecięcego nie musi sprowadzać się do zakupy zwykłej farby. Aby stworzyć unikalną aranżację możemy sami zabrać się za dekorowanie pokoju lub zaprosić do współpracy specjalistów lub wykonać samemu malowidło na  podstawie gotowych zakupionych szablonów.  Ciekawym rozwiązaniem może też być naklejona fototapeta z wizerunkiem postaci z ulubionej bajki naszego dziecka.

Jakie kolory zastosować do pokoju dziecięcego ?

W aranżacji pokoju dziecięcego najważniejsze jest właściwe wykorzystywanie przestrzeni, które pozwala na stworzenie ciepłego wnętrza, w którym dziecko czuje się dobrze. Kluczową rolę odgrywają tutaj kolory. Sprawdzą się tutaj ciepłe i radosne barwy takie jak pomarańcza, zieleń czy żółty. Jeśli kolor jest intensywny wówczas możemy uzupełnić go jasnymi meblami. Warto pomyśleć o połączeniu ze sobą kilku barw i stworzyć przez to wesołą dla oka kompozycję w pokoiku naszej latorośli. Warto jasne jaskrawe barwy złamać nieco ciemniejszymi  intensywniejszymi np. jaskrawa zieleń czy żółć np. z odmianą wiśni lub ciemnego fioletu.  Bardzo popularne są też róże czy fiolety, szczególnie proponuję je do pokoju dziewczynek. Chłopcy mogą mieć wesołe odcienie niebieskiego, żółtego czy pomarańczy. Bardzo modnym kolorem jest banan.  Doskonały do każdego małego pokoju naszej pociechy, naszej sypialni czy pokoiku gościnnego.

Przy doborze barw warto dopasować się do gustu naszego dziecka. Dzięki takiemu podejściu będziemy kształtować indywidualne poczucie estetyki w młodym człowieku oraz umiejętność dokonywania wyboru.