Zmniejszenie rachunków za ogrzewanie to jeden z priorytetów każdego właściciela domu czy mieszkania. Z roku na rok rosnące koszty energii cieplnej zmuszają do szukania coraz to nowszych energooszczędnych rozwiązań, które będą generować większą efektywność przy jak najbardziej minimalnym zużyciu surowców. Aby instalacja grzewcza przynosiła zyski energetyczne oraz finansowe, zmiany należy zacząć już od grzejników.

Energooszczędne grzejniki- czy takie w ogóle istnieją

Therm ?X2 to nowość w oszczędzaniu energii. Zastosowanie tej technologii gwarantuje do 25% krótszy czas nagrzewania grzejnika, ponieważ wymuszony przepływ szeregowy powoduje krótszy cykl nagrzewania, krótszy czas działania i szybsze zamknięcie zaworu. Technologia gwarantuje również do 100% większy udział promieniowania do pomieszczenia dzięki wyższej średniej temperaturze powierzchni przedniej płyty grzewczej.

Na czym polega działanie grzejników energooszczędnych w technologii therm ? x2?

Nowoczesna technologia, która pozwoli nam zaoszczędzić na ogrzewaniu domu, została oparta na zasadzie przepływu szeregowego. Nagrzewanie grzejnika rozpoczyna się od płyty przedniej. W typowych warunkach pracy wydajność przedniej płyty jest wystarczająca i kolejna płyta przejmuje funkcję ekranu przeciw wypromieniowaniu ciepła. Kiedy pojawi się zwiększone zapotrzebowaniu na ciepło kolejne płyty przyczyniają się ? dzięki zwiększonej konwekcji – do szybkiego ogrzania pomieszczenia. Taki stopień sprawności energetycznej nie jest możliwy do osiągnięcia przez tradycyjne grzejniki płytowe.

Grzejniki energooszczędne ? generują zyski i zapewnią komfort cieplny w domu

Wspomniana wcześniej zasada przepływu szeregowego pozawala osiągnąć niespotykaną dotychczas, skuteczność działania. Dzięki temu możliwa jest zauważalna oszczędność energii bez konieczności rezygnacji z komfortu termicznego.

Komfort cieplny zależy bezpośrednio od działania grzejnika: gdy zadana temperatura zostaje osiągnięta, zwykły grzejnik emituje niewiele ciepła, oznaczać to może zbyt niską odczuwalną temperaturę w pomieszczeniu. Grzejniki działające w oparciu o technologię therm-x2, ze zwiększonym do 100% udziałem promieniowania, zapewniając optymalne wykorzystanie sprawności energetycznej grzejników, gwarantują wysoki komfort cieplny nawet przy niskich temperaturach systemowych.

Konwektory – grzejniki o wysokiej wydajności grzewczej

konwektory to małe, kompaktowe i pełne energii. Dzięki ich wysokiej wydajności grzewczej tworzą niewidoczną barierę cieplną, zapobiegającą rozprzestrzenianiu się zimnego powietrza, co dodatkowo skraca czas nagrzewania pomieszczenia.

Wygięte, jedno lub wielokrotnie złamane, złączone mogą być dopasowane dokładnie do indywidualnych potrzeb i możliwości architektonicznych. W przypadku konwektorów istotną jest kwestia oszczędności energii ekran przeciw wypromieniowaniu ciepła zapobiega jego stratom nawet do 80%.Konwektory o małych wysokościach i dużej mocy cieplnej to doskonałe rozwiązanie polecane do pomieszczeń z dużymi przeszkleniami, jak np. okna panoramiczne, wystawy, ogrody zimowe.

Dostarczane są gotowe do montażu w opakowaniu ochronnym. Do wyboru z dekoracyjną osłoną bądź bez. Przy tym łatwe w montażu – dzięki możliwości podłączenia uniwersalnego.