Nowoczesne style aranżacyjne charakteryzują się dość nietypowymi i oryginalnymi motywami. Obecny trend pozwala nam na kreowanie naszego wnętrza tak jak nam wyobraźnia podpowiada. Ważne żeby tylko nie przedobrzyć sprawy tzn. żeby tzw. mieszanka stylów lub słodki nieład  był zharmonizowany czyli współgrał z całością. Szeroki wybór mebli oraz elementów wykończenia, a także stylów jest niesamowitym wyzwaniem dla naszej wyobraźni.

Możemy mieszać, szyć na miarę tak, aby wprowadzić  do naszego wnętrza coś indywidualnego oraz zaskoczyć  swoich gości ciekawym wnętrzem swojego M.  Przykładem takiego dość nietuzinkowego elementu wyposażenia wnętrza jest dekoracyjny tynk ściany,  przedstawiający efekt betonu. Taki efekt ścienny, który imituje beton to ciekawa propozycja w aranżacji wnętrz surowych, wręcz industrialnych. Tynk Dekoracyjny efekt Betonu, stworzony na bazie naturalnych spoiw wapiennych i pyłu marmurowego, nadaje ścianom wygląd surowego blokowego image. Charakterystyczny szary kolor sprawia, że pokryte materiałem powierzchnie tworzą chłodny wystrój pomieszczenia. Jednocześnie możliwość powierzchniowego barwienia lakierami pozwala dostosować dekorację do specyfiki wnętrza.

Tynk dekoracyjny dający wrażenie betonowej ściany stanowi ciekawe rozwiązanie dekoracyjne, umożliwiające stworzenie prostej, lecz jednocześnie estetycznej aranżacji, nawiązującej do klimatu obiektów przemysłowych. Uzyskanie efektu szalunku przemysłowego lub deskowania jest przy tym alternatywą dla standardowych form wystroju.

Tynk dekoracyjny – jak go stosować

Powierzchnia dekorowanych ścian powinna być sucha i oczyszczona z wszelkich zabrudzeń. Na zagruntowaną ścianę nakłada się wymieszany
z wodą i odstawiony na 2 godziny tynk Beton Architektoniczny. Następnie formuje się wybrany wzór szalunku lub deskowania, by po 12 godzinach na wygładzoną i oczyszczoną powierzchnię nanieść odpowiedni lakier. Nieskomplikowany sposób nakładania, duża wydajność i niepowtarzalny efekt wizualny sprawiają, że tynk dekoracyjny stosuje się coraz częściej w miejscach o różnym charakterze i zastosowaniu.

Charakterystyka techniczna
postać ? proszek ala wapień
kolor – szary z możliwością powierzchniowego barwienia lakierami
pH – 12,5
zapach – lekki, charakterystyczny
rozpuszczalność w wodzie – ograniczona
wydajność – 1,0 m?/kg
temperatura przechowywania – 5-30oC w szczelnie zamkniętych opakowaniach
opakowania handlowe: 18 kg; 2,5 kg